onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Praha 10 je ideálním místem pro rodinné bydlení

Vybrat tu správnou lokalitu na bydlení bývá občas oříšek. Při výběru je třeba myslet na mnoho faktorů, které ovlivní budoucí bydlení. Pokud na některý zapomenete, můžete být nešťastní po zbytek života, nebo se po nějakém čase opět stěhovat.

Město láká více než okraj Prahy

Nejdůležitějším faktorem pro všechny budoucí majitele bytů je lokalita. Přeci jen se zde budete vyskytovat a pohybovat nejčastěji (pokud nebudete využívat byt pouze na přespání). Každý z nás má jiné preference. Někdo upřednostňuje ruch velkoměsta, někteří zase klid a bohatou zeleň kolem sebe. S lokalitou souvisí okolní občanská vybavenost. V centru města budete mít v docházkové vzdálenosti několik obchodů, školky, školy, sportoviště. Poněkud dále to ale budete mít do přírody a přírodních parků. Na okraji Prahy, kde je více zeleně, je zase méně obchodů a další vybavenosti.

V 90. letech bylo trendem utíkat z města na okraj Prahy do satelitních městeček. Tento trend je již minulostí a lidé opět hledají bydlení v Praze v zajímavých lokalitách, kde budou mít výbornou dopravní dostupnost do centra a zároveň obklopení přírodou např. v podobě parku. Takové možnosti aktuálně nabízí městská část Prahy 10. Najdete zde útulně zrekonstruované byty i luxusní byty Prahy 10. Luxusní ale nemusí znamenat drahé.

Luxusní neznamená drahé

Luxusní byty Praha nabízí více developerů. Aktuálně je o takové byty velký zájem viz. článek serveru idnes.cz.  Jeden z takových projektů je Rezidence Korunní. Byty v centru Prahy s docházkovou vzdáleností do Riegrových nebo Havlíčkových sadů. Vybavení je jen z kvalitních materiálů a bytům tak dávají luxusní vzhled. Cenově se ale tyto byty pohybují ve stejných relacích jako jakékoliv jiné byty v této lokalitě.

Občanská vybavenost na dosah ruky

V okolí Vinohrad naleznete vše potřebné. Nákupní centrum Flora, menší obchůdky a restaurace v okolí a kulturní vyžití v podobě divadel a klubů. Relaxovat můžete v již zmiňovaných parcích Riegrových a Havlíčkových sadů. Takovéto byty jsou vhodné pro pracovně vytížené, tak pro rodiny s dětmi, kteří hledají komfortní bydlení v centru města. Navíc takový byt Praha 10 určitě svou hodnotu do budoucnosti neztratí.