onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Pražské části lákají na příjemné rodinné bydlení

Okrajové části Prahy už lidi moc netáhnou. Každodenní cestování do centra za prací a za zábavou vyžaduje velké množství financí a především času. Lidé chtějí mít vše na dosah ruky bez dlouhého cestování.

Občanská vybavenost na prvním místě

Hlavním kriteriem pro nákup bytu je krom ceny i lokalita. Kvalitní občanská vybavenost patří na první příčky při výběru bytu. V docházkové blízkosti by měl být obchod s potravinami, školka a škola, zdravotnické středisko a dostupnost MHD. V těsné blízkosti pak různá sportovní a kulturní centra. Byty Prosek jsou jedny z mála, které toto vše splňují. Jedná se o nové byty ve vyhledávané lokalitě.

Byty pro každého

Mezi oblíbené byty patřily spíše ty malometrážní o dispozicích 2+kk nebo 1+kk. Trend se začíná trochu měnit a lidé hledají spíše větší byty. Mladí lidé plánují zakládat rodiny a potřebují mít dostatek prostoru a také svého soukromí. Byty Praha 5 nabízí byty o všech možných dispozicích. Vybrat si tak může každý – od mladého páru, co hledá startovací byt až po početnou rodinu s několika dětmi, kteří potřebují více pokojů.

Doporučení od přátel nebo starousedlíků

Lidé hledají byty především na internetu, nebo v realitních magazínech. Hodně ale dávají na doporučení svých přátel, kteří v některé z lokalit bydlí. Znají to tu a setkávají se denně s problémy lokality. Dokáží tak říci, zda je lokalita vhodná i pro ostatní. Dobrou inspirací je optat se místních starousedlíků a zjistit jaké je zde bydlení, zda není v okolí vysoká kriminalita apod. V poslední době se mluví o Praze 10 jako o výborném místě pro bydlení. Je zde kompletní občanská vybavenost a rychlá dostupnost do centra. Byty na prodej Praha 10 jsou k dispozici např. v projektech Nad přehradou nebo Malý háj.

Družstevní nebo osobní vlastnictví

Co při výběru bytu budete řešit je zda koupit byt v osobním vlastnictví nebo družstevní. Někteří developeři začali stavět i byty v družstevním vlastnictví. Družstevní byty bývají levnější a můžete byt postupně splácet ve formě nájmu. Zda se vyplatí kupovat družstevní byt si můžete přečíst na serveru finance.cz